Poszukujesz prostego, a zarazem efektownego i ekologicznego sposobu na wykonanie ogrodzenia wokół działki? Doskonałym rozwiązaniem jest wyplatany panel wykonany z leszczyny. Panel leszczynowy przyciąga wzrok naturalnym wyglądem i jednocześnie może nas skutecznie odgrodzić od sąsiadów czy ruchliwej ulicy. Co więcej, produkt jest bardzo wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne, świetnie nadaje się do zakamuflowania nieestetycznych powierzchni. Jak wygląda montaż?

Panele leszczynowe – pomiary i przygotowanie

Jeżeli chcesz zamontować panel leszczynowy w swoim ogrodzie, koniecznie musisz dokonać szczegółowych pomiarów i obliczeń, dzięki którym ustalisz, ile paneli będzie potrzebnych do wykonania ogrodzenia lub kamuflażu. Wystarczy, że dokonasz obliczeń, podczas których ustalisz, ile pojedynczych sztuk jest Ci potrzebnych na podstawie informacji o metrach bieżących. Zaletą paneli wykonanych z leszczyny jest fakt, że można zamontować je prawie do każdej powierzchni. Do siatki szybko zamontujemy ją za pomocą opaski zaciskowej lub drutu, do drewna z wykorzystaniem gwoździ, wkrętów czy zszywek tapicerskich, natomiast w przypadku betonu trzeba będzie użyć wkrętów lub kołków.

Panele leszczynowe – Montaż do siatki, drewna lub betonu

Decydując się na wykonanie ogrodzenia z wyplatanych paneli leszczynowych, warto poprosić o pomoc drugą osobę, której zadaniem będzie przytrzymanie produktu, dzięki czemu podczas montażu utrzymane zostanie jego prawidłowe położenie, co zadecyduje o efekcie końcowym. Montażu można dokonać na różnych powierzchniach, m.in. ścianach, balustradach oraz najpopularniejszych ogrodzeniach. Zabierając się do montażu wystarczy, że ustawisz panel w odpowiednim miejscu i będziesz mocować do siatki obejmując 1 lub 2 witki leszczyny. Wybierając montaż do drewna, należy ułożyć wkręt pomiędzy witkami leszczynowymi i następnie go wkręcić. W przypadku montowania do betonu, warto wcześniej przygotować otwory za pomocą wiertarki i postępować podobnie, jak przy montażu w drewnie.

Trwałość paneli wykonanych z leszczyny można określić na 5-6 lat w zależności od warunków atmosferycznych. Z czasem kolor będzie się zmieniał, tracąc swoją intensywność. Panele leszczynowe można zabezpieczyć bezbarwnym lub brązowym impregnatem typu drewnochron. Preparat nanosimy na suchy panel.