Coraz więcej osób decyduje się na niewielkie ogrodzenia czy palisady, które oddzielą od siebie poszczególne części terenu zielonego. Warto zainwestować w takie rozwiązania w momencie, kiedy np. chcemy oddzielić rabatę z kwiatami czy ochronić daną część ogrodu przed psem. Szczególnie popularne są płotki wiklinowe. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, jak przeprowadzić skuteczny i sprawny montaż naszego nowego produktu, aby posłużył on nam na wiele lat?

Ile sztuk płotka muszę zamówić?

Przed zakupem konieczny jest pomiar ogródka. Należy dokładnie zmierzyć obwód terenu, który chcesz ogrodzić a następnie przeliczyć metry bieżące na pojedyncze sztuki. Na podstawie tego oblicz, ile sztuk jest Ci potrzebnych i złóż odpowiednie zamówienie.
Konieczne jest także wybranie wysokości ogrodzenia. Zastanów się, która będzie Ci najlepiej odpowiadała – w ofercie posiadamy palisady wiklinowe zarówno o wysokości 10, jak i 60 cm!

Montaż płotka wiklinowego

Kiedy otrzymasz od nas przesyłkę i rozpakujesz swoje produkty, pora przystąpić do wbicia Twojego nowego ogrodzenia w wybranym przez Ciebie miejscu! Najlepiej, jeśli ziemia, w którą chcesz wbić palisadę jest dość miękka. W sytuacji, w której jest ona sucha lub bardzo kamienista, montaż może być utrudniony. Nieodpowiednie podłoże może uszkodzić Twój nowy produkt sprawiając, że będzie on niezdatny do użytku!

Wbijanie płotka wiklinowego w ziemię

Aby dobrze i solidnie wbić ogrodzenie w ziemię, ustaw jedno przęsło w docelowym miejscu i zacznij je powoli wbijać za pomocą np. młotka. Wbijaj obie strony na przemian – dzięki temu łatwiej będzie Ci wyrównać poziom ogrodzenia tak, aby później stał prosto. Podczas montażu postaraj się zwracać na to uwagę – krzywe wbicie może spowodować złamanie się nóżki lub późniejsze trudności z wyrównaniem palisady.

Po zamontowaniu jednego przęsła, zacznij pracować z kolejnym. Podczas wbijania zwracaj uwagę na poziom głębokości, na jaki wbijasz kolejne płotki wiklinowe – łatwo wpaść w pułapkę i zrobić to nieco na skos, jednak będzie to widoczne dopiero po spojrzeniu na swoje dzieło z daleka. Odchodź więc na parę kroków po wbiciu każdej części i weryfikuj, czy na pewno jest prosto.