Chcesz osłonić swój ogród od wzroku sąsiadów? Zależy Ci na stworzeniu przestrzeni, w której będziesz mógł postawić na komfortowy wypoczynek? A może chcesz podzielić działkę na kilka mniejszych stref? Niezależnie od wybranego powodu, najszybszym sposobem na stworzenie ogrodzenia będzie mata wiklinowa, która zamontowana na siatce przysłoni wszystko, co się za nią znajduje – stosunkowo niewielkim kosztem i w krótkim czasie. Jakie osłony możemy zamontować w naszym ogrodzie?

Mata wiklinowa na ogrodzenie

Na rynku dużą popularnością cieszą się modele osłon stworzone z wikliny, które występują w naturalnym wybarwieniu oscylującym pomiędzy odcieniami ciemnego brązu i zieleni. Maty są elementami, które świetnie odnajdą się w ogrodach stylizowanych na nowoczesne lub boho. Oryginalny wygląd przypadnie do gustu użytkownikom, którzy od wybranych produktów oczekują nie tylko trwałości, ale również ponadczasowej elegancji. Co więcej, oprócz funkcji dekoracyjnej, pomogą nam odgrodzić ogród od dalszej części działki. Są one równie chętnie wykorzystywane do ochrony roślin przed nadmiernym wiatrem i zimnem.

Czy warto inwestować w osłony bambusowe?

Płoty wykonane z wikliny ujmują swoją naturalną stylistyką, a także neutralną kolorystyką – sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Na rynku dostępne są również maty bambusowe, które pomimo atrakcyjnego wyglądu są elementami produkowanymi poza granicami Polski i wyróżniającymi się mniejszą żywotnością oraz wygórowanymi cenami.

Jak wygląda konserwacja ogrodzenia?

Pomimo zwiększonej trwałości mat wiklinowych, warto pamiętać o ich solidnym montażu, ponieważ osłona będzie narażona na działanie wiatru, deszczu i innych niesprzyjających warunków pogodowych. Wraz z upływem czasu płotek ogrodowy może zacząć zmieniać swój kolor na skutek promieniowania UV, dlatego zaleca się wzmocnienie jego intensywności przez sezonowe stosowanie drewnochronów czy impregnatów. W taki sposób z pewnością przedłużymy żywotność uniwersalnych osłon, które będą cieszyć nasze oczy latami.