Maty wiklinowe, to naturalny produkt, solidnie wykonany, charakteryzujący się odpowiednią gęstością i trwałością. Idealnie nadający się jako osłona do ogrodu, na taras, balkon czy też wokół domu. Osłona wiklinowa, jest to produkt wielosezonowy. Maty oferowane przez naszą firmę mogą być wykorzystywane miedzy innymi do zabudowy barierek balkonowych, altan czy kontenerów na śmieci. Mata wiklinowa może posłużyć także, jako zabezpieczenie miejsca grillowego przed wiatrem, kurzem, jako roleta czy tło dla roślin w ogrodzie lub w domu. Maty doskonale sprawdzą się, jako osłony wiklinowe donic oraz posesji od strony ruchliwej ulicy bądź też wścibskich sąsiadów.

Produkowane przez naszą firmę maty są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie wymagają dodatkowych działań konserwujących i czyszczących. Mogą pozostawać na zewnątrz przez cały rok, ponieważ wiklina użyta do ich produkcji została wcześniej wysezonowana i jest gotowa sprostać każdym warunkom atmosferycznym. Nasze maty produkowane są wyłącznie z polskiej wikliny.

Różnorodność wysokości pozwoli idealnie dopasować osłonę do Państwa potrzeb. Gdyby nie znaleźli Państwo odpowiedniego dla siebie rozmiaru, zapraszamy do kontaktu. Maty wiklinowe możemy wyprodukować pod indywidualne zamówienie, które sprosta Państwa oczekiwaniom.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz hurtowych.

Jak montować maty wiklinowe?

Maty montujemy bezpośrednio do siatki, płotu, ściany. Można to zrobić przywiązując osłonę za pomocą drutu ocynkowanego lub opasek samozaciskowych w przypadku siatki. Można również przytwierdzić gwoźdźmi lub zszywkami w przypadku płotu drewnianego. Do ściany wykonanej z materiałów betonowych stosujemy kołki i wkręty. Długość osłon wiklinowych w bardzo prosty sposób można skracać. Przecinamy matę w wybranym miejscu, z interesującego nas kawałka osłony wyjmujemy 3-4 pręcia wikliny, następnie skręcamy ze sobą druty.

W jakich odstępach przytwierdzać matę wiklinową do siatki?

Łapiemy matę (za 3-4 pręcia wikliny) oraz siatkę opaskami samozaciskowymi w trzech miejscach – górnej, środkowej oraz dolnej; po długości najlepiej w odstępach co 50 cm.